ložnice pro Barbie
Tvoření

DIY ložnice

Fotky Raquelliny DIY ložnice jsem již párkrát sdílela (na IG @minidollsland či v příspěvku Minimodelařina na osobním blogu).

Tentokrát se ale zaměřím na použitý materiál – jedná se jen o inspiraci, můžete je tedy libovolně měnit a experimentovat. 😉


diy pokoj pro Barbie

Zdipodlahy pokoje jsou z kartonu.

Závěsy jsou ze zbytků dekorační látky a jako tapeta posloužil obrázek ze starého nástěnného kalendáře.

Postel je také vyrobená z kartonu (šla by samozřejmě použít i nějaká krabice) a  natřená zlatou barvou. Ze zbytků dekoračních látek jsem pak vytvořila pléd a ušila polštářky (jako výplň lze použít bublinkovou folii).

Toaletní stolek je z krabičky od tavených sýrů, sedátko odkládací stolek pak z krabiček od mýdla.

Flakonky na toaletním stolku jsou z korálků.

diy ložnice pro Barbie

Pro komodu jsem využila krabičku od žárovky, kterou jsem natřela a polepila korálky.

Lampa je vyrobená ze dvou částí – stojan z flakonku od voňavky polepený papírovou páskou a natřený na zlato. A dále stínidla z kelímku od Lipánka (opět olepený papírovou páskou, natřený barvou a polepený korálky).

Květiny na komodě, toaletním a odkládacím stolku jsou vystřiženy ze zadní strany květinového nástěnného kalendáře, trochu ohnuté/vytvarované a podepřené kouskem srolovaného papíru.

diy komoda a lampa pro Barbie

Barvy a lepidla

Pro lepení papíru používám lepidlo Herkules, pro lepení korálků a jiných nesavých materiálů tavnou pistoli.

Pro nátěry jsem smíchala Latex s temperovými barvami (Latex kvůli úspoře temper a zabránění otěrům). Bez Latexu doporučuji přestříkat bezbarvým lakem nebo využít akrylových či jiných barev, které se neotírají (nešpiní).