O tvářích

Někteří lidé nechápou sběratele Barbie, protože se domnívají, že je jedna panenka Barbie jako druhá. To je ale omyl. Při pozorném zkoumání si totiž můžeme všimnout, že se liší nejen oblečením, barvou pleti a vlasů, ale také výrazem a malbou tváře.

Barbie tváře - příklady
Příklady tváří panenek Barbie

Troufám si tvrdit, že pravá „Barbie věda“ nastává v momentě, kdy si začneme všímat právě tváří panenek – moje sbírka dle tváří.

Kolikrát se mi stalo, že mě nějaká panenka na první pohled moc nezaujala nebo mi přišla obyčejná. Ale pak jsem ji viděla v jiné stylizaci, v níž vynikla její tvář a krása. Nebo jsem naopak zjistila, že mě oslovily panenky, které na první pohled vypadaly zcela jinak, ale když jsem se podívala pozorněji, bylo vidět, že se jedná o tu samou tvář.

barbie tvář angel/goddess
Obě Barbie mají tvář © 1998 Angel/Goddess

Identifikace tváře

Pokud chcete určit název tváře vaší panenky Barbie, otočte ji a podívejte se jí na spodní část hlavičky. Najdete tam copyright a rok (např. © 1990). Starší panenky mají copyright uvnitř hlavičky. Na stránkách Fashion Dollz pak v přehledu tváří vyhledejte uvedený rok a podle rysů tváře na fotkách najděte tvář svojí Barbie.