The Sims 2 vs. Barbie
Vzpomínky

Virtuální svět

Od malička jsem si vytvářela svůj svět panenek složený z poliček, domečku a různých krabic roztažených po pokoji (více o mém prvním Barbielandu). V té době měla velký pokoj, což byla velká výhoda, ale i tak prostor nebyl neomezený a byla potřeba jej udržovat v pořádku.

Jak jsem tedy (o několik let později) byla nadšená, když jsem objevila počítačovou hru The Sims 2! Za „jedny“ peníze (cenu několika panenek) bylo možné si vytvořit velké množství „dokonalých“ postav (simíků), domů, obchodů… Navíc odpadla režie s převlékáním, simíci se sami pohybovali, k dispozici bylo mnoho předmětů a interakcí… A co bylo nejlepší – nikde to nezabíralo místo! (…tedy kromě disku počítače… 😀 )

Několik obrázků, pro ty, kteří hru neznají:

simíci
Simíci – možnost vytvořit si postavy různého věku dle svých představ
domy ve hře The Sims 2
Budovy – zámek nebo moderna?
kreativní činnosti simíků
Činnosti (nejen kreativní)

Nastala doba, kdy jsem se ptala, jak je možné, že počítačové hry ještě nevytlačily klasické hračky? Simíci se od Sims 2 vyvinuli (minimálně po grafické stránce) – osobně jsem si zahrála ještě Sims 4.

No a teď se zase ptám jak to, že jsem se opět vrátila k panenkám Barbie? Myslím, že mi chyběla možnost si na „svůj malý svět“ chytnout a manuálně ho vytvářet. A nakonec se někdy také cítím počítačového a online světa přesycená a tvoření pro Barbie představuje milé kreativní offline hobby, příležitost vypnout a zrelaxovat. 🙂

A jak to máte vy? Pokud chcete, můžete se se mnou podělit.